Popradskí piráti odohrali počas posledného marcového víkendu (25. 3. 2023) v Košiciach predposledný zápas základnej časti Slovenskej hokejbalovej extraligy.

U súpera, ktorý je v tabuľke pred Pirátmi, začali Piráti výborne. V šiestej minúte viedli v Košiciach 2:0! Súper ale ukázal svoju vysokú kvalitu, keď dvojgólové manko na začiatku tretej tretiny vyrovnal a poradil si aj s tretím gólom vo svojej sieti, ktorý inkasoval päť minút pred koncom. Do minúty Košice i tento stav vyrovnali. V predĺžení gól nepadol, a tak o víťazovi zápasu rozhodli až samostatné nájazdy, v ktorých boli lepší Košičania.

Remíza v metropole Východu potvrdila, že Piráti po základnej časti skončia na siedmom mieste a v play-off sa stretnú s druhým mužstvom tabuľky. Tým môže byť buď obhajca titulu z Bratislavy LG alebo vicemajster zo Skalice. Jednoducho, niet si z čoho vyberať, treba sa iba dobre pripraviť na tieto zápasy. Ešte predtým čaká Pirátov jeden zápas, a to posledný duel v základnej časti, v ktorom doma v sobotu 1. apríla o 13.00 privítajú hokejbalistov z Vranova nad Topľou.

HBC Košice – HK IMS-EAST Popradskí Piráti 4:3 po samostatných nájazdoch (1:2, 0:0, 2:1 – 0:0, 1:0)

Góly: 13. Antal, 39. Jenčuš, 41. Mitra, sn Pivarník – 5. Miškovič (Pešta, Bortolini), 6. Pitoňák (Marcinko), 40. Bednár (L. Svitana, Miškovič)

Vylúčení: 3:2. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0.

Zostava Pirátov: Hrabovský (Zajac) – Bednár, Reľovský, Kundľa, Pisarčík, P. Kromka, Lipták, Pitoňák, Miškovič, Cvejn, Pešta, Gríger, Harabin, Rokos, Marcinko, L. Svitana, Štrbka, Kupčo, Bortolini. Tréneri: Sminčák, Lipár.