Na odporúčanie niektorých našich hráčov, ktorí hrali niekedy za extraligové mužstvo MŠK Kežmarok a získali s ním nielen úspechy na ihrisku, ale pochvaľovali si aj organizáciu a chod kežmarského klubu, sme s ponukou na spoluprácu oslovili zakladateľa kežmarského hokejbalu Pavla Humeníka.

Momentálne nepracuje pre žiadny hokejbalový klub, a tak sme chceli využiť jeho skúsenosti pri rozbehu nášho ešte mladého klubu. Súhlasil. On už od 1. decembra 2021 neoficiálne pracoval pre náš klub, pretože nám komplet zaktualizoval webovú stránku, no od 30. decembra 2021 je to už aj oficiálne potvrdené, že bude súčasťou klubu Popradských Pirátov.

Pavol Humeník je dlhoročný hokejbalový funkcionár, za ktorým sú individuálne úspechy takých hráčov ako sú Libor Teplický, Matúš Lipták, Marek Bednár, Boris Oravec, Radovan Dejneka či Oskar Šlachtič (všetko majstri sveta v hokejbale), či našich súčasných hráčov Patrik Kromka, Patrik Pristáš, Lukáš „Balďo“ Svitana, ktorí práve pod ním ochutnali hokejbalovú extraligovú chuť. Všetci títo hráči jeho prácu veľmi dobre poznajú a pamätajú si iba pozitívne veci. Preto veríme, že je to ten správny človek, ktorý nám môže pomôcť pri rozvoji nášho klubu.

Hokejbalový nadšenec telom i dušou, cez ktorého ruky prešlo pád majstrov sveta, i tých z Popradu, bude mať oficiálne na starosti našu webovú stránku, no aj extraligové bulletiny, ktoré by sa mali rozdávať na každom domácom zápase nášho A mužstva. Samozrejme, že Pavol Humeník bude i poradca pre náš klub čo sa týka chodu a rozvoja nášho klubu.

„Je pre mňa cťou, že si niekto spomenul na moju prácu v hokejbale. Bude preto pre mňa potešením svoje skúsenosti odovzdať mladému popradskému klubu, ktorý za dva roky od vzniku už úspešne vkročil do súťažného sveta hokejbalu. Úspechom klubu nie je iba to, že mužstvo úspešne vstúpilo do mužskej extraligy, ale hlavne to, že v kategórii U16 už stihol vyhrať MAMUT CUP v kategórii do 16 rokov. Budem preto rád, ak sa moje skúsenosti pretavia do trvalej stability klubu. Poprad mal vždy hotové mužstvo na extraligu, no chýbalo mu stabilné funkcionárske zázemie a kvalitné hokejbalové ihrisko. To už má, a preto tu vidím veľký potenciál na rozvoj hokejbalu. Pre mňa je veľkým potešením, že pre vedenie klubu sú výrazy ako transparentnosť, trpezlivosť či ústretovosť samozrejmosťou. I ponuka pre mňa ako osobu, aby som klubu pomohol, je toho jasným dôkazom, že asi máme rovnaké videnie sveta. Preto verím, že stále budeme mať rovnaké vízie na rozvoj hokejbalu, tak ako ich máme dnes. Veď už prvé moje stretnutie na pôde klubu bolo dôkazom, že máme všetci veľmi blízke názory na hokejbal a rozvoj klubu. Ešte raz ďakujem popradskému klubu za ponuku a ja urobím všetko pre to, aby som klub pomohol“, povedal pre klubový web nový člen Pirátov Pavol Humeník.

Nepochybujeme o tom, že kladné referencie, ktoré idú na tohto nášho nového Piráta sa odzrkadlia na rozvoji nášho klubu. Už jeho ústretovosť pri rokovaní, následná mesačná práca pre klub a aktívna účasť na prvom našom spoločnom rokovaní 30. decembra 2021 dáva záruku, že spolupráca bude plodná a užitočná.

Foto: Pavol Humeník (samostatne, s víťazným pohárom MAMUT CUPu seniorov, na ktorom porazil Kežmarok i reprezentáciu Slovenska! a s vedením nášho klubu)