Andreja Nemčeka z Banskej Bystrice pozná hokejbalová verejnosť ako nadšenca. Je to dlhoročný športový riaditeľ populárneho turnaja Országh Cup, hokejbalový nadšenec a srdciar.

V nasledujúcom období bude pôsobiť v Medzinárodnej hokejbalovej federácii ISBHF na pozícii technického riaditeľa. Slovenský hokejbal tak získal ďalší významný úspech na diplomatickom poli!

Andy Nemček: „Ďakujem kolegom zo Slovenskej hokejbalovej únie, ktorí ma navrhli na pozíciu Technického riaditeľa Medzinárodnej hokejbalovej federácie ISBHF.

Som poctený, že si ma ISBHF na túto pozíciu aj napokon vybrala. Minimálne najbližšie dva roky budem mať na starosti hlavne športovú stránku a pravidlá pre šampionáty, a teda samozrejmosťou bude to, že budem spolu s kolegami zodpovedať za majstrovstvá sveta v hokejbale všetkých kategórií. V roku 2023 nás čaká juniorský šampionát v Liberci a MS Masters v USA. No a v roku 2024 MS seniorov vo švajčiarskom Vispe. Skúseností by som mal mať dostatok, keďže už som na MS v rôznych pozíciách bol a Országh Cup je ďalšia dlhoročná kapitola plná zážitkov a skúseností, no aj tak je to pre mňa ďalšia výzva.

Teším sa. A na druhej strane je to pre mňa zadosťučinenie za to, koľko času som tomuto športu venoval (a stále venujem vďaka tolerantnej rodine), či už ako hráč, alebo funkcionár.“

Zdroj a foto: shbú