V sobotu 17. septembra 2022 odohrali muži druhý zápas extraligy v súťažnej sezóne 2022/23. Po domácom víťazstve v prvom kole proti Vrútkam privítali na svojom ihrisku obhajcu titulu z Bratislavy.

Hostia dokonale potvrdili vysokú kvalitu svojho mužstva, pretože v zápase boli lepším tímom. Domáci hráči nesklamali, no tentoraz mali proti sebe protivníka silnejšieho, vyššieho i herne vyspelejšieho. Dve tretiny držali naši hráči nádej na dobrý výsledok, keď po druhej tretine bol stav iba 0:2. V tretej tretine, keď Piráti trochu viac otvorili svoju obranu, súper voľné okienka v obrane dokonale využíval na strelenie ďalších gólov a Pirátov tak nekompromisne trestal. Domáci diváci sa dočkali gólu do súperovej siete až v úplnom závere zápasu, keď hostia vystriedali dovtedy fantasticky chytajúceho brankára Dubnického za mladého Sebestyéna, ktorému strelili nielen gól, ale raz za ním zazvonila i konštrukcia brány.

Piráti tak v druhom zápase v extralige zaznamenali svoju prvú prehru.

HK IMS-EAST Popradskí Piráti – LG Bratislava 1:6 (0:1, 0:1, 1:4)

Góly: 44. Lipták (Vojčík, Kundľa) – 2. Sadloň, 26. Dano, 36. Takáč, 36. Tomkovič, 41. Takáč, 42. Badalov

Vylúčení: 2:3, plus M. Šalka (LG) na 10 min. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:1.

Zostava Pirátov: Pristáš (Hrabovský), Kundľa, Bednár, Reľovský, Hudák, Hanečák, Bekeš, Vojčík, Lipták, Teplický, Pitoňák, Pešta, Iľkovič, Duda, Kupčo, Miškovič, Pisarčík. Tréneri: Martin Sminčák, Daniel Lipár.