Slovenská hokejbalová reprezentácia finišuje s prípravou pred Majstrovstvá sveta, ktoré sa uskutočnia 21. – 28. 6. 2024 vo Švajčiarsku. V Žiline ju čaká ďalší kemp.

V nominácii na reprezentačné sústredenie sa ocitlo hneď niekoľko hráčov nášho klubu.

Tréner Milan Rampáček s nomináciou počkal na koniec semifinálových sérií, po nej zverejnil dvadsiatku hráčov, ktorých čaká v Žiline náročná príprava. „Týchto 20 hráčov je zo širšej 30-člennej nominácie, ktorú máme už uzavretú a z tejto tridsiatky potom vzíde konečná 25-členná nominácia na MS. K týmto dvadsiatim hráčom sa postupne pridajú finalisti extraligy, máme ich tam 10. Verím, že sa nikto nezraní a že sa pridajú k nám.“

V dvadsiatke hráčov chýbajú viacerí, ktorí absolvovali aj prípravu počas celej reprezentačnej sezóny. „Bolo to veľmi ťažké rozhodovanie, išlo o detaily. Rozhodovala momentálna forma. Chcem však všetkým poďakovať a verím, že nezanevrú na reprezentáciu. Ale robíme to pre to, aby bolo mužstvo silné,“ vysvetlil Rampáček.

Kormidelník SR vzápätí odhalil, že má vyriešený otáznik na brankárskom poste a prezradil mená troch, ktorí pocestujú na šampionát do Švajčiarska. „Pôjdu Buliš, Dékány a Dubnický. Ale potrebujeme na tomto najbližšom sústredení troch a keďže Peťo Buliš bude chytať vo finále, zavolali sme mladého Janouša z Nitry. Chceme dať príležitosť mladým aj takýmto spôsobom, aby si skúsili atmosféru a takéto niečo by sme chceli robiť aj v budúcnosti. Teraz sme si vybrali práve Mateja.“  

Najťažšie rozhodovanie potom musí Rampáček urobiť po zverejnení tridsiatky, teda širšej nominácie. Z nej musí vybrať piatich hráčov, ktorým zostane v rukách Čierny Peter. „Bude to nesmierne ťažká úloha keď viem, že možno nezoberiem aj hráčov, ktorí so mnou hrávali, odohrali nádherné zápasy a oslavovali titul. Ale tak už to chodí, človek musí byť v tomto zodpovedný a vziať ťarchu na seba. Viem, že nie každý sa s mojím rozhodnutím stotožní a nebude to brať ľahko, ale ja sa za svoje rozhodnutie postavím. Videl som v tejto sezóne 34 zápasov po celom Slovensku, najazdil od septembra okolo päťtisíc kilometrov. Takže verím, že ľudia vidia aj túto druhú stranu mince. Vyberal som hráčov nielen podľa schopností na ihrisku, ale aj podľa toho, či majú pokorné povahy a vedia sa rozdať pre tím. Veľa som komunikoval s hráčmi, trénermi, manažérmi, zisťoval som si o hráčoch úplne všetko. Verím, že s Ivanom Káčerom urobíme skvelý tím a že hráči budú s radosťou nosiť slovenský dres,“ uzavrel Rampáček.

Nominácia na sústredenie do Žiliny:

BRANKÁRI:
Dekány Ondrej (HBK HOKEJMARKET Skalica), Dubnický Tomáš (Leaders Ružinov), Janouš Matej (HBK Nitrianski Rytieri)

OBRANCOVIA:
Zelenka Radovan, Salajka Michal, Sobol Milan (všetci HBK HOKEJMARKET Skalica), GajdošMarek, Gajdoš Ivan (obaja HBK Nitrianski Rytieri Nitra), Jenčuš Nicolas (HBC Košice), Šulík Nikodém (HK IMS-East Popradskí Piráti)

ÚTOČNÍCI:
Martinusík Jaroslav, Olejník Lukáš, Pobuda Marek (všetci HBK HOKEJMARKET Skalica), Štefanka Tomáš, Revaj Ján (obaja HBK Nitrianski Rytieri Nitra) Teplický Libor, Oravec Boris (HK IMS-East Popradskí Piráti), Šatka Ján, Maděra Lukáš, Vozár Milan (ŠK 98 Pruské/ HK IMS-East Popradskí Piráti), Mitra Patrik (HBC Košice)

Zdroj: hokejbal.sk