Na tohtoročnom ročníku najväčšieho klubového turnaja v hokejbale na Slovensku, Országh cup, sa predstaví i mužstvo Popradských Pirátov. Organizátori postupne predstavujú všetky mužstvá, ktoré sa turnaja zúčastnia a v polovici marca predstavili i naše mužstvo.

HK IMS-EAST Popradskí piráti Poprad

Náš klub vznikol v roku 2019, ale za 3 roky sme toho stihli dosť veľa. Všetko to začalo prvým tréningom, kde prišlo 25 chlapcov vo veku 12-14 rokov a ubehli 3 roky a máme kategórie U10, U12, U14, U17, U20 a mužov a všetky kategórie hrajú slovenskú najvyššiu súťaž. A stihli sme sa dvakrát zúčastniť Országh Cupu.

Naše ambície na Országh Cupe – chceme si zahrať dobrý hokejbal, dať šancu novým mladým hráčom a výsledok? Necháme sa prekvapiť, ako skončíme. Ale chceme zanechať dobrý dojem a zaujať diváka hrou.

Za lídra teamu považujeme určite nášho kapitána Patrika Kromku, ktorý je vzorom pre mladých, či už v tréningovom procese, alebo svojou bojovnosťou na ihrisku. Ale každý chalan prispieva k úspechu mužstva. Hokejbal je kolektívny šport.

Koho máme vzor? Tak snažíme sa ísť svojou cestou, ale berieme si hlavne príklad od mužstiev, ktoré kvalitne pracujú s mládežou. A tam sa nám páči práca Nitrianskych Rytierov.