V dňoch 4. – 7. júla 2024 sa v Žiline uskutočnili Majstrovstvá sveta v hokejbale v kategóriách do 16 a do 18 rokov.

V slovenských dresoch hral i poltucet hokejbalových Pirátov z popradského klubu. Piati v kategórii do 16 rokov a jeden v kategórii do 18 rokov.

Slovenská reprezentácia do 16 rokov získala na šampionáte strieborné medaily a kategória do 18 rokov skončila na štvrtom mieste. Päť Pirátov sa tak tešilo z titulu vicemajstrov sveta a zisku strieborných medailí.

U16

Brankár Leonard Roth nastúpil v 2 zápasoch. Odchytal 60 minút čistého času. Z 23 striel, ktoré smerovali na nášho brankára, inkasoval iba jeden gól! S úspešnosťou 95,65% sa stal najúspešnejším slovenským brankárom na šampionáte!

Obrancovia Ľubomír Biel a Ján Michlík nastúpili vo všetkých šiestich zápasoch Slovenska. V produktivite ani jeden z nich nezaznamenal bod.

Útočníci Tobias Martinka a Tomáš Šromovský boli v produktivite úspešní. Tomáš Šromovský strelil šesť gólov a na jeden prihral. Nebol ani raz vylúčený. Tobias Martinka strelil na majstrovstvách dva góly a na jeden prihral. Bol raz vylúčený na dve minúty. Obidvaja odohrali všetkých šesť zápasov Slovenska.

U18

Obranca Michal Rokos odohral všetkých šesť zápasov U18. Prihral na štyri góly a bol dvakrát vylúčený na dve minúty.

Za vzornú a úspešnú reprezentáciu nášho klubu všetkým hráčom ďakujeme!