Aj zápas druhého kola sme odohrali na domácom ihrisku. V piatok 15. septembra 2023 sme privítali bratislavský Ružinov, ktorý v prvom kole jasne zvíťazil nad Vrútkami 7:1.

Tak ako v prvom zápase, aj v tom druhom prvý gól zápasu strelili hostia. Po chybe domáceho brankára pri rozohrávke sa k loptičke dostal osamotený Dano, ktorý v oslabení otvoril skóre do odkrytej domácej brány. Piráti zvýšili úsilie na dosiahnutie gólu čo sa im podarilo, keď už po dvoch minútach vyrovnal Miškovič. Hostia išli o tri minúty neskôr opäť do vedenia, keď Zahuranec opäť využil nedôslednosť domácich hráčov v obrane a poslal Ružinov opäť do vedenia. Našťastie sa Pirátom zásluhou presnej strely Vojčíka v poslednej minúte úvodnej tretiny podarilo vyrovnať, a tak sa išlo do kabín za stavu 2:2.

Od druhej tretiny brankár Drvár zavrel na domácej bráne roletu, a tak o víťazstve rozhodli góly v súperovej sieti. Veľmi dôležitý bol tretí gól, ktorý po presnej prihrávke Teplického strelil Lipták. Druhá tretina bola herne veľmi rýchla, obidve mužstvá sa snažili streliť gól a našťastie sme ho dali my.

Po 15 sekundách tretej tretiny strelil Oliver Vojčík (na fotografii) svoj druhý gól v zápase, čím iba naštartoval pekný hokejbal, pretože opäť sa bolo na čo pozerať na obidvoch stranách. Hostia sa snažili s výsledkom niečo urobiť, no domáci okamžite po získaní loptičky otáčali hru do súperovej tretiny, a tak diváci videli pekný zápas. Päť minút pred koncom strelil Reľovský piaty gól domácich, po ktorom to už pre hostí bolo ťažké zvrátiť trojgólové manko. To sa im nepodarilo, ba naopak, Pospíšil v záverečných sekundách prikrášlil víťazstvo Pirátov na konečných 6:2.

HK IMS-EAST Popradskí piráti – ŠHBK Ružinov 6:2 (2:2, 1:0, 3:0)

Góly: 7. Miškovič (Reľovský, Pitoňák), 15. Vojčík (Kupčo, Lipták), 26. Lipták (Teplický), 31. Vojčík (Kupčo), 40. Reľovský (Pospíšil, Kundľa), 45. Pospíšil (Reľovský, Kundľa) – 5. Dano OS, 10. Zahuranec

Vylúčení: 4:3. Presilovky: 1:2. Oslabenia: 0:1. Diváci: 100.

Popradskí piráti: Drvár (Pristaš) – Reľovský, Pešta, Kundľa, Kromka, Dvořák, Pisarčík, Teplický, Lipták, Svitana, Pitoňák, Kupčo, Gríger, Miškovič, Hudák, Pospíšil, Vojčík, Rokos. Tréner: Martin Sminčák.