Hokejbalový klub Popradskí piráti je v najvyššej extraligovej súťaži iba tretí rok, ale už začína miešať karty na tých najvyšších miestach tabuľky!

Na konci marca sa skončila základná časť v súťaži mužov a Piráti v nej skončili na celkovom štvrtom mieste. Je to nepochybne úspech nášho klubu aj keď pred jarnou časťou boli ambície mužstva možno ešte vyššie, pretože prezimovalo na druhom mieste.

Počas zimnej prestávky sa klub posilnil, ale zakomponovať nové tváre do mužstva vždy trvá niekoľko zápasov. Vedenie Pirátov ale stavilo na útok na tie najvyššie priečky a veríme, že noví hráči sa počas jarnej časti dostatočne dobre usadili v tíme Pirátov a klub to v play-off dotiahne čo najďalej.

Už prvé zápasy play-off ukázali, že noví hráči sa v mužstve dobre udomácnili, no aj to, že súper Pirátov je veľmi kvalitný. Hokejisti Nitry ukázali svoju silu, no napriek tomu, že Piráti doma jeden duel prehrali, je v ich silách, aby aj v Nitre ukázali svoju kvalitu, ktorú mužstvo má. V základnej časti zápas v Nitre vyhrali a radi by naši hráči na tento úspech nadviazali. Po popradských zápasoch je stav série 1:1. Hrá sa na tri víťazné zápasy a vidíme, že séria a každý zápas v nej bude ešte veľmi dramatický.

Štvrťfinále play-off, zápasy v Poprade:

HK IMS-EAST Popradskí piráti – HBK Nitrianski rytieri 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Góly: 13. Maděra (Šatka, Vozár), 38. Vozár, 39. Šatka (Vozár) – 14. Machuč

Vylúčení: 4:3, plus Cvejn (Poprad) na 10 min. Presilovky: 0:0.

Zostava Pirátov: Drvár (18. Glevaňák, 19. Drvár) – Kundľa, Kromka, Dvořák, Bednár, Valášek, Pisarčík, Pitoňák, Reľovský, Pospíšil, Vozár, Hudák, Šatka, Oravec, Teplický, Svitana, Vojčík, Korvín, Kupčo, Miškovič, Cvejn

HK IMS-EAST Popradskí piráti – HBK Nitrianski rytieri 2:5 (0:0, 1:3, 1:2)

Góly: 26. Oravec (Teplický), 35. Svitana (Oravec, Teplický) PP – 19. Wachal PP, 22. Štefanka, 23. Wachal, 36. Gubo, 43. Révay

Vylúčení: 4:5, plus Kupčo na 5+DKZ, Oravec 10 min. – Zummer 5+DKZ. Presilovky: 1:1.

Zostava Pirátov: Drvár (41. Jurský) – Kundľa, Kromka, Dvořák, Bednár, Valášek, Pisarčík, Pitoňák, Reľovský, Pospíšil, Vozár, Maděra, Šatka, Oravec, Teplický, Svitana, Vojčík, Korvín, Kupčo, Miškovič, Cvejn

Dvojice vo štvrťfinále play-off a stav série: LG Bratislava – Vranov nad Topľou 2:0 (6:2, 7:3), Skalica – Ružinov 1:1 (8:5, 4:6), Považská Bystrica – Košice 2:0 (9:0, 3:2), Piráti Poprad – Nitra 1:1 (3:1, 2:5).