Počas víkendu (30. 9. – 1. 10. 2023) sa v Slovenskej hokejbalovej extralige odohralo prvé súťažné dvojkolo. Piráti cestovali na najhorúcejšie ihriská v súčasnosti, a to k obidvom vlaňajším finalistom (Považská Bystrica, Skalica).

Na dvojkolo vycestovali Piráti bez viacerých top hráčov základnej zostavy (Kromka, Bednár, Lipták, Miškovič, Hudák…), no napriek tomuto výraznému oslabeniu doviezli domov tri body!

U majstra v Považskej Bystrici nezačali zápas optimálne, keď z jednej z prvých útočných akcií domácich inkasovali gól už v tretej minúte. Domáci sa gólom síce upokojili, no ďalšie ich nebezpečné akcie už neprichádzali, najmä zlepšenou obrannou hrou Pirátov. I preto sa postupne hra vyrovnala, lebo naši hráči začali byť v útoku odvážnejší. Zrazu bolo často horúco aj pred bránkou domácich. Odmenou našej útočnej snahy bol zaslúžený vyrovnávajúci gól Šulíka v polovici zápasu. O výsledku zápasu rozhodla tak tretia tretina. Hostia išli v nej do presilovky, no nebojácny výkon našich hráčov v nej sa premietol v druhý gól v sieti Považanov, ktorý strelil Teplický. Domáci potom chceli rýchlo vyrovnať, ale gól padol opäť do ich brány zásluhou nášho najproduktívnejšieho hráča Reľovského. Stav 3:1 pre Pirátov velil hráčom majstra útočiť, ale naša pevná obrana a výborný brankár Drvár už nedovolili žiadne zdramatizovanie. Štvrtý gól Pitoňáka už bol iba čerešničkou na torte nášho nečakaného víťazstva na pôde majstra! Gratulujeme!

HBK PROTEF Považská Bystrica – HK IMS-EAST Popradskí piráti 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)

Góly: 3. Straka – 23. Šulík (Teplický), 36. Teplický (Šulík) SH, 38. Reľovský (Kundľa, Pospíšil), 42. Pitoňák (Pospíšil, Reľovský), 42.

Vylúčení: 6:6. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:1.

Popradskí piráti: Drvár (Tencer) – Kolodzej, Kundľa, Dvořák, Pisarčík, Teplický, Reľovský, Pitoňák, Kupčo, Gríger, Pospíšil, Vojčík, Harabin, Štrbka, Rokos, Garan, Šulík. Tréner: Martin Sminčák.

Zápas na Záhorí bol už o niečom inom. Po našom nečakanom víťazstve na pôde majstra sa domáci na nás dobre pripravili. Už v tretej minúte išli do vedenia gólom Martinusíka. Po tomto rýchlom góle sa čakala ďalšia útočná smršť, ale po domácom uspokojení z rýchleho vedenia prišla nečakaná odpoveď našich Pirátov. V priebehu 10 sekúnd zásluhou presných striel KupčaReľovského skóre otočili na 2:1 pre Pirátov. Domáci trochu znervózneli, no veľmi im pomohol gól z presilovky, ktorým vyrovnali na 2:2. V druhej tretine následne rozhodli o svojom víťazstve, keď strelili tri góly. Po piatom góle sme vystriedali brankára a mladý Tencer už nepustil, od plejády slovenských reprezentantov, ani jeden gól. Ten sa ale nepodarilo streliť ani žiadnemu nášmu hráčovi, preto sa zápas skončil 5:2 v prospech Skalice.

Z náročného dvojkola si tak Piráti pod Tatry doviezli trojbodový zisk, čo je určite úspechom celého mužstva.

HBK Hokejmarket Skalica – HK IMS-EAST Popradskí piráti 5:2 (2:2, 3:0, 0:0)

Góly: 3. Martinusík, 8. Mikeska PH, 19. Holaza, 21. Válek, 26. Válek – 5. Kupčo (Gríger), 5. Reľovský (Kundľa)

Vylúčení: 2:4. Presilovky: 1:0.

Popradskí piráti: Drvár (26. Tencer) – Kolodzej, Kundľa, Dvořák, Pisarčík, Teplický, Reľovský, Pitoňák, Kupčo, Gríger, Pospíšil, Vojčík, Harabin, Štrbka, Rokos, Garan, Šulík. Tréner: Martin Sminčák.