Doterajší predseda SHbÚ Jozef Stümpel sa k 15. januáru 2022 vzdal funkcie. Znamená to, že tohtoročnej volebnej konferencii Slovenskej hokejbalovej únie budú delegáti voliť okrem iných kandidátov aj nového prezidenta.

Počas vládnutia Jozefa Stümpela slovenskému hokejbalu získali slovenskí hokejbaloví reprezentanti štyri tituly majstrov sveta!

„Jozefovo rozhodnutie sme akceptovali, hoci s ťažkým srdcom. Ale chápeme jeho rozhodnutie a plne ho rešpektujeme. Počas desiatich rokov jeho šéfovania sme dosiahli obrovské úspechy a veríme, že v tomto trende budeme pokračovať aj po jeho odchode. Touto cestou mu z celého srdca ďakujeme a dúfame, že sa naše cesty ešte niekedy skrížia pri rôznych akciách,“ napísalo vedenie únie.

Jeden z najúspešnejších hokejistov slovenskej histórie bol zvolený do funkcie v októbri 2012. Hneď o ďalší rok získali slovenskí hokejbalisti titul majstrov sveta v kanadskom St. John´s. Stalo sa tak po 14 rokoch od prvého titulu v roku 1999 vo Zvolene, súčasťou tímu bol vtedy aj Stümpel. Pod jeho vedením v pozícii prezidenta SHbÚ sa Slováci tešili z titulu aj v rokoch 2015, 2017 a 2019. Viacero titulov a medailí získali za toto obdobie aj juniori.

Jozefovi za jeho doterajšiu prácu úprimne ďakujeme a želáme mu veľa úspechov v ďalšom období.