V sobotu 23. septembra 2023 sme odohrali na domácom ihrisku tretí domáci zápas v rade, no tretieho víťazstva sme sa nedočkali.

Zápas proti LG Bratislava sme začali dobre, keď po necelých dvoch minútach sme gólom Peštu viedli 1:0. Aj v celej úvodnej tretine sme boli lepším tímom a aj keď hostia vyrovnali gólom Liptáka z presilovky sme išli opäť do vedenia.

Do druhej tretiny ale nastúpilo trošku iné mužstvo hostí. Sebavedomejšie a kombinačne  vyspelejšie, s jasným cieľom otočiť vývoj zápasu. Ten sa im herne aj pomaly začal dariť. Výsledkom toho bola nielen vyrovnaná hra, ale aj dva góly v sieti nášho brankára. Preto sme do tretej tretiny nastúpili s jasným zámerom streliť čo najskôr vyrovnávajúci gól. Ten sa nám ale streliť nepodarilo, napriek dostatočného počtu možností a keďže sme nevyužili ani presilovú hru, súper nás potrestal gólom do prázdnej brány, keď sme v samotnom závere zápasu odvolali brankára.

Hráči LG Bratislava tak dokonale potvrdili, že napriek prestavbe mužstva sú stále skúseným mužstvom a akýkoľvek gólový náskok si vedia do konca zápasu postrážiť. Piráti tak v extralige okúsili prvú prehru. Snáď si stratené tri body z domáceho ihriska vrátime z dvojkola, ktoré odohráme na súperových ihriskách. Zápasy budeme hrať asi proti dvom najsilnejším tímom súťaže, keďže v sobotu hráme u majstra v Považskej Bystrici a v nedeľu u vicemajstra v Skalici. Pre naše mužstvo sú to ale výzvy na potvrdenie faktu, že už aj naše mužstvo sa oproti minulej sezóne posunulo herne vyššie a práve teraz je ten najlepší čas to aj výsledkovo potvrdiť.

HK IMS-EAST Popradskí piráti – LG Zľavomat Bratislava 2:4 (2:1, 0:2, 0:1)

Góly: 2. Pešta (Harabin, Gríger), 12. Lipták (Teplický, Kupčo) – 9. Takáč, 19. Polák, 26. Takáč, 45. Polák

Vylúčení: 3:2. Presilovky: 1:0.  Diváci: 100.Popradskí piráti: Drvár (Pristaš) – Kolodzej, Pešta, Kundľa, Kromka, Dvořák, Pisarčík, Teplický, Lipták, Svitana, Pitoňák, Kupčo, Gríger, Miškovič, Hudák, Pospíšil, Vojčík, Harabin, Cvejn. Tréner: Martin Sminčák.