Anketa sa naposledy vyhlasovala v roku 2017, zlatú korunu získal Stanislav Petrík. V roku 2015 sa víťazom stal Milan Rampáček. Najlepšieho hokejbalistu za kalendárny rok tak opäť spoznáme po piatich rokoch.

„Som rád, že sa opäť vyhlási najlepší hráč a hráčka roka, zároveň aj tréner a talent roka a tiež najlepší rozhodca. Pre samotných laureátov je to nielen odmena za ich výkony, ale i motivácia do ďalšej práce. Verím, že sa táto konečne anketa dostane na zoznam pravidelných podujatí,“ uviedol Michal Runák, predseda marketingovej komisie SHbÚ.

Víťazov ankety vyhlásime na základe hlasovania. Hokejbalistu roka určia tréneri extraligových tímov v SHbE mužov a členovia výkonného výboru SHBÚ a tréneri reprezentácie, ktorí viedli národný tím v roku 2022 na vrcholnom podujatí. Najlepšiu hokejbalistku roka zvolia hlasovaním reprezentační tréneri a členovia VV, keďže ženy nemajú pravidelnú extraligovú súťaž. Členovia VV rozhodnú aj o talente roka spolu s trénermi mládeže SR U16, 18, a 20 a trénermi mládežníckych tímov SHbE. Tréneri extraligových tímov tiež určia najlepšieho rozhodcu. „Teší ma, že sme spolu so šéfom marketingovej komisie opäť oživili túto anketu. Považujem za dôležité oceniť najlepšie hráčky, hráčov, trénerov a arbitrov. Je to nielen motivácia pre nich samotných do ďalšej práce, ale aj prejav rešpektu a úcty z našej strany za to, že robia hokejbalu skvelú reklamu,“ dodal generálny sekretár SHbÚ Miroslav Dragun.

Najlepších ocení SHbÚ v priestoroch olympijského múzea v Bratislave, o presnom termíne a ďalších podrobnostiach vás budeme informovať.