V sobotu 9. septembra 2023 sa začala súťažná sezóna extraligovým hokejbalistom. V prvom kole najvyššej mužskej súťaži v Slovenskej hokejbalovej extralige sme privítali ťažkého súpera z Košíc.

Aj keď sme do zápasu vstúpili dobre, keď sme sa skoro plné tri minúty usadili v pásme súpera, stačil prvý brejk hostí a bolo 0:1. V prvej tretine hostia z Košíc, aj keď ich na zápas prišli iba dve päťky, naplno ukázali najmä výbornú streleckú efektivitu. Z mála šancí strelili v prvej tretine až štyri góly. Naopak domáci Piráti sa na každý gól poriadne nadreli, a tak do druhej tretiny sa išlo za stavu 2:4.

Druhá tretina už strelecky patrila našim hokejbalistom. V jej úvode strelili tretí gól a aj keď hostia opäť odskočili na rozdiel dvoch gólov, Piráti sa už dokázali aj gólovo presadzovať a v druhej tretine otočili skóre zápasu. Každou minútou bolo cítiť, že hosťom dochádzajú sily a pomaly fyzicky odchádzali. V záverečnej tretine strelili Piráti ešte jeden dôležitý gól, ktorým odskočili na rozdiel dvoch gólov, čo bolo pre vývoj zápasu rozhodujúce. Hostia už fyzicky nestačili duel zdramatizovať, a tak dôležité prvé tri body do tabuľky sme si zapísali my. Je to veľmi cenné víťazstvo, lebo bolo získané s výborným súperom, po dramatickom priebehu.

HK IMS-EAST Popradskí piráti – HBC Košice 7:5 (2:4, 4:1, 1:0)

Góly: 4. Miškovič (Reľovský, Pospíšil) PH, 12. Lipták (Teplický), 16. Reľovský (Pitoňák, Pospíšil), 24. Pitoňák (Pospíšil), 24. Hudák, 28. Teplický (Lipták, Kromka), 35. Reľovský – 3. Daru PH, 7. Mitra PH, 8. Pivarník, 12. Fabian, 19. Longauer

Vylúčení: 5:3, plus Kupčo a Kromka na 10 min. Presilovky: 1:2. Diváci: 100.

Popradskí piráti: Hrabovský – Reľovský, Kundľa, Kromka, Bekeš, Dvořák, Kolodzej, Pisarčík, Teplický, Lipták, Svitana, Pitoňák, Kupčo, Gríger, Miškovič, Cvejn, Hudák, Pospíšil. Tréner: Martin Sminčák.