Prvý zápas odohrali muži Popradských Pirátov na domácom ihrisku 3. septembra 2022 proti Vrútkam.

Pre Pirátov to bol náročný zápas, aj keď počas neho mali Piráti stálu, miestami výraznú hernú prevahu. Tú ale pretavili až v záverečnej tretine, keď súperovi odskočili na viac ako jeden gól.

Vrútky splnili to čo sa predpokladalo, že budú vychádzať z pozornej obrany. Tá im fungovala veľmi dobre, keď sa proti nej gólovo presadil až v 11. minúte Libor Teplický, ktorý strelil po presnej prihrávke Liptáka prvý gól zápasu. Hosťom ale stačili stopercentné využívanie svojich presiloviek na to, aby stále boli v zápase. Prvú využili na konci prvej tretiny, z ktorej vyrovnali na 1:1. Strelu Tomečka brankár Hrabovský vyrazil, ale Ducár loptičku doklepol za jeho chrbát.

Na začiatku druhej tretiny využili svoju presilovku aj Piráti. Po peknej kombinácii napriahol spoza modrej Libor Teplický a strelou do šibenice upravil stav na 2:1. V závere druhej tretiny sa ale hostia opäť pripomenuli, keď aj svoju druhú presilovku v zápase využili. Tentoraz spoza modrej vypálil Sahul a Hrabovský v bráne Pirátov nemal šancu, pretože kvôli cloňujúcim hráčom pred ním strelu dobre nevidel, 2:2. Pol minúty pred sirénou bol vysokou hokejkou faulovaný domáci Matúš Lipták. Zranenie ho stálo tri stehy na nose, vylúčenie hosťujúceho hráča na štyri minúty a dva strelené góly Pirátov v sieti Vrútok. Tie ale prišli až na začiatku tretej tretiny.

Najskôr sa po peknej kombinácii presilovkovej päťky presadil Oliver Vojčík a o pol minúty neskôr Dávid Reľovský prestrelil spoza modrej všetko čo mu stálo v ceste a bolo 4:2! Hostia sa z týchto dvoch gólov nestačili spamätať a z nevinnej akcie inkasovali aj piaty gól, ktorý strelil Maroš Kupčo. Tým stanovil aj konečný výsledok, pretože hostia na zvrat v zápase už nemali a domáci svoje šance na zvýšenie náskoku nevyužili.

Piráti tak v prvom zápase sezóny 2022/2023 zvíťazili 5:2 čo by malo byť pre mužstvo výborný impulzom do ďalšej práce. Najbližší víkend majú Piráti voľno, no o dva týždne ich čaká veľmi náročný víkend, keď privítajú najskôr majstra z Bratislavy a v nedeľu budú hrať proti tretiemu mužstvu uplynulej sezóny, proti Nitre.

HK IMS-East Popradskí Piráti – HBK Kometa Vrútky 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)

Góly Pirátov: 11. Teplický (Lipták, Vojčík), 21. Teplický (Lipták) PH, 31. Vojčík (Lipták, Miškovič) PH, 32. Reľovský (Kromka) PH, 33. Kupčo – 14. Ducár PH, 29. Sahul PH

Vylúčení: 2:6. Presilovky: 3:2. Diváci: 150.

Zostava Pirátov: Hrabovský (Jurský) – Reľovský, Bednár, Kundľa, Kromka, Pešta, Bekeš, Pisarčík, Teplický, Vojčík, Lipták, Miškovič, Pitoňák, Duda, Kuzmik, Iľkovič, Kupčo, Štrbka, Hudák. Tréneri: Martin Sminčák, Daniel Lipár.