Prvý októbrový víkend (1. – 2. 10. 2022) sa niesol v znamení hokejbalového dvojkola, v ktorom extraligoví hokejbalisti Popradu na svojom ihrisku privítali dve mužstvá z opačných pólov extraligovej tabuľky.

V sobotu hrali zápas proti mužstvu z Bratislavy, ktoré doteraz nezaznamenalo ani jedno víťazstvo, no v nedeľu sme privítali vicemajstra zo Skalice.

Zápas v sobotu, aj keď sa dohrával za poriadneho dažďa, domácim hráčom chutil a bez problémov vysoko vyhrali. Po dvoch prehrách v posledných dvoch zápasoch bolo toto pre hráčov i divákov tak trochu balzam na dušu. Hráči hrali dobre, nič nepodcenili a tak skóre postupne narastalo. Hetrikom sa opäť strelecky zaskvel Matúš Lipták a aj preto tri body ostali doma.

V nedeľu to už bol iný zápas. Hostia z prvého útoku v zápase išli do vedenia, no naši Piráti stačili do prvej sirény ešte vyrovnať. Tri minúty po prestávke sa ale odohrala kotroverzná situácia, keď pri útoku Pirátov a závare pred hosťujúcim brankárom odpískal rozhodca prerušenie hry aj keď loptičku brankár v moci viditeľne nemal. Namiesto ospravedlnenia sa rozhodcu za upísknutie nasledoval vyšší trest pre domáceho hráča a trojnásobného majstra sveta Libora Teplického, ktorému sa odpískanie rozhodcu nepáčilo. Domáci hráč nedostal iba jeden vyšší trest, ale nakoniec bol vylúčený z celého zápasu. Bolo to pre domácich Pirátov veľké oslabenie, čo hostia využili. Krátko na to strelili druhý gól do domácej siete a aj keď domáci opäť stav vyrovnali do konca tretiny dvomi gólmi sa hostia dostali na koňa. V záverečnej tretine už hráči zo Záhoria skôr bránili dvojgólové vedenie. Domáci sa ale nevzdávali a zvýšenou bojovnosťou a neustálym tlakom na domácu bránu sa im podarilo streliť štyri minúty pred koncom streliť kontaktný gól. V závere zápasu ale rozhodca opäť vylúčil domáceho hráča, a tak Piráti sa dostali iba v jednom prípade k ohrozeniu brány a k šanci vyrovnať. To sa im ale nepodarilo a v poslednej sekunde zápasu pri odvolaní svojho brankára inkasovali piaty gól do opustenej brány.

Po víkende sa tak Piráti stále pohybujú v strede extraligovej tabuľky, s dvomi víťazstvami a tromi prehrami. Najbližší zápas odohrajú v sobotu 8. októbra 2022 na ihrisku posledného tímu tabuľky v Spišskej Belej.

HK IMS-EAST Popradskí Piráti – LED.sk Bratislava 7:0 (2:0, 3:0, 2:0)

Góly: 9. Teplický (Lipták), 15. Hudák (Kuzmik, Pitoňák), 18. Duda, 21. Kupčo (Kromka, Pitoňák), 27. Lipták (Teplický, Bednár), 35. Lipták (Teplický, Kromka), 37. Lipták (Teplický, Bednár)

Vylúčení: 1:5. Presilovky: 2:0. Oslabenia: 0:0. Diváci: 100.

Zostava Pirátov: Hrabovský (Pristáš), Kundľa, Bednár, Reľovský, Kromka, Hudák, Vojčík, Lipták, Teplický, Pitoňák, Pešta, Iľkovič, Duda, Kupčo, Miškovič, Svitana, Kuzmik. Tréneri: Martin Sminčák, Daniel Lipár.

HK IMS-EAST Popradskí Piráti – HBK Hokejmarket Skalica 3:5 (1:1, 1:3, 1:1)

Góly: 10. Hudák, 19. Hudák (Duda), 41. Lipták (Kromka, Svitana) – 1. Kaluža, 19. Válek, 21. Válek, 23. Miklík, 45. Kaluža

Vylúčení: 3:3, plus Teplický 10+20 min., Drgoň na 10 min. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0.

Zostava Pirátov: Hrabovský (Jurský), Kundľa, Reľovský, Hudák, Bednár, Kromka, Cvejn, Vojčík, Lipták, Teplický, Pitoňák, Pešta, Svitana, Iľkovič, Duda, Kupčo, Miškovič. Tréneri: Martin Sminčák.