Popradčania majú za sebou ťažký víkend. Napriek tomu, že k zápasom v Skalici a na pôde Leadersu Bratislava  pristúpili čo najzodpovednejšie, napokon odišli s debaklami.

Na Záhorí prehrali Piráti 1:6, v Bratislave dokonca až 0:10. V oboch zápasoch bol však výsledok pre nich krutý, neodzrkadľuje dianie na ihrisku. „Keď si predstavím, že ešte 15 sekúnd pred koncom druhej tretiny v Skalici sme vyhrávali 1:0 a nakoniec celý víkend skončil zo skóre 1:16, tak tie pocity ozaj nie sú ideálne. V Skalici sme hrali výborne, hral sa ozaj atraktívny hokejbal a ešte 5 minút pred koncom sme hrali o body. Výsledok preto vyznieva obzvlášť kruto. Ružinov hral zase o niečo agresívnejšie a tým, že máme v tíme množstvo mladých chlapcov, veľmi nám to asi nevyhovovalo. Keď si premietam ten zápas, tak tiež mám pocit, že to na 10:0 nevyzeralo, súper potrestal čo mohol. Veľa oslabení, lacné góly po prehratých vhadzovaniach a zrazu sme tam kde sme…,“ krútil hlavou Miroslav Antoška, hráč Popradu.

Na dvojkolo prišli Popradčania autobusom, cesta domov nebola veselá: „Ja som išiel sám, lebo som šiel iným smerom, avšak čo som sa bavil s chlapcami, debaty neboli veľmi pozitívne. Ja osobne som ešte niekoľko hodín po zápase nemal chuť na debaty s nikým a o ničom, potreboval som to spracovať,“ priznal jeden z najskúsenejších hráčov tímu.

Poprad vedie od jarnej časti Martin Sminčák, ten tak musel cez víkend prehltnúť trpkú tabletku: „Nový tréner robí s tým čo má. Chlapci, ktorí ešte nemajú ani 18 sú šikovní a určite sú ďalej ako sme boli my v ich rokoch, ale skúsenosti, silu a zohratosť nezískate z večera do rána. Okrem nás, ktorí sme hrali, si kritiku zaslúžia aj tí, ktorí možno mohli prísť, ale dali prednosť inak strávenému víkendu. Niektorí skúsení hokejbalisti dávali cez víkend góly v regionálnych ligách hokeja či hokejbalu a mladých chlapcov nechali vykúpať proti dvom náročným súperom. Veľkú kritiku si zaslúžime hlavne za kvalitu tréningového procesu. Jedna vec je, že nemáme až tak kde trénovať druhá, že rečí a výhovoriek máme viac ako skutkov. Všetci musíme ukázať viac. Keď nemáme možnosť si nacvičiť ani základné veci ako presilovku, či postavenie pri buly v obrannom pásme ťažko tréner dokáže zázraky,“ povedal Antoška otvorene.

Skúsený harcovník však verí, že aj takéto ťažké prehry Popradu pomôžu a že mužstvo ešte skúsi zabojovať o play off: „Na mne tento výsledok zanechal stopy možno viac ako obvyklých 24 hodín, ale každá facka je dobrá. V prvom rade musíme ukázať bojovnosť a veľa charakteru. Každý z nás v živote zlyhá, ale na hokejbale je dobré to, že šancu na prvú nápravu máme už o týždeň. Verím, že tak ako sme sa po poslednom zápase hanbili za výsledok, tak budeme môcť byť po každom ďalšom zápase hrdí na náš výkon. V tejto chvíli musíme všetci zabudnúť na body v tabuľke, či štatistiky. Každý z nás musí v každom jednom striedaní či súboji vydať zo seba 120 percent, aby sme napravili reputáciu sebe a nášmu klubu. Ak sa nám to podarí, potom sa môžeme baviť o postavení v tabuľke.“

Zdroj a foto: hokejbal.sk