Posledný domáci zápas v jesennej časti v Slovenskej hokejbalovej extralige odohrali Popradskí piráti 22. októbra 2022 proti Košiciam.

Bol to už deviaty zápas v súťaži, ale hostia dovtedy prehrali v riadnom hracom čase iba jediný zápas a aj toto východoslovenské derby sa očakávalo, že bude dramatické do poslednej sekundy. Tieto predpoklady sa aj splnili a diváci videli vyrovnaný duel, ktorý vyvrcholil v daždivom predĺžení.

Zaujímavosťou zápasu boli výkony brankárov, keď striedali fantastické zákroky, ktoré nadchli prítomných divákov, no obidvaja inkasovali aj tzv. lacné góly, strelami od červenej čiary, ktoré by mali dobrí brankári chytiť.

Už vyrovnaná prvá tretina dala tušiť, že zápas to bude vyrovnaný. Brankári v nej pochytali všetky šance šikovných útočníkov až na jedinú v úplnom závere tretiny. Z jediného gólu sa tešil domáci obranca Bednár, ktorý z blízka doklepol loptičku do hosťujúcej siete vyrazenú strelu spoza modrej. Druhá tretina sa začala strelou takmer od červenej čiary hosťujúcim Mitrom, ktorý dokonale prekvapil domáceho brankára Hrabovského, 1:1. Odpoveď domácich prišla už o minútu, keď úspešným strelcom bol Kundľa. Hralo sa útočne na obidvoch stranách a otvorený hokejbal sa divákom páčil, lebo stále sa bolo na čo pozerať. Minútu pred koncom tretiny hostia opäť vyrovnali, ale odpoveď domácich bola opäť rýchla, keď v tej istej minúte tentoraz Reľovský prekvapil hosťujúceho brankára strelou spoza modrej a do kabín sa išlo za stavu 3:2.

Keď na začiatku tretiny zvýšil Pitoňák na 4:2, zdalo sa, že domáci si už tri body nenechajú vziať. Piráti sa postupom času až príliš sústredili na udržanie náskoku čo sa im stalo osudným. Hostia iba potvrdili, tak ako v letnom prípravnom zápase, keď v samotnom závere stiahli stratu 6:3 na 6:6, že vedia súpera pritlačiť a gólovo zo svojho tlaku aj vyťažiť. Tentoraz v priebehu jednej minúty strelili dva góly a necelé dve minúty pred koncom bol stav 4:4. Hostia mali v závere riadnej hracej doby ešte nejaké šance, takže nakoniec domáci boli radi, že sa dočkali predĺženia. V ňom už ale boli jednoznačne lepším mužstvom a ďalším kurióznym gólom, keď nie príliš prudkú strelu spoza modrej Kundľa rozhodol zápas, lebo hosťujúci brankár ju až veľmi podcenil. Domáci Piráti si tak do tabuľky zapísali cenné dva body, pretože po prehrách v Považskej Bystrici a v Pruskom, kde taktiež siahali po troch bodoch potrebovali už tento zápas vyhrať.

HK IMS-EAST Popradskí Piráti – HBC Košice 5:4pp (1:0, 2:2, 1:2 – 1:0)

Góly: 15. Bednár (Lipták, Kromka), 25. Kundľa (Reľovský, Pospíšil), 29. Reľovský (Pospíšil, Pitoňák), 32. Pitoňák (Pisarčík), 48. Kundľa (Pospíšil) – 24. Mitra, 29. Jenčuš, 42. Horváth, 42. Čirč

Vylúčení: 4:5. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0.

Zostava Pirátov: Hrabovský – Kromka, Bednár, Reľovský, Kundľa, Pisarčík, Lipták, Teplický, Svitana, Hudák, Pitoňák, Vojčík, Duda, Miškovič, Kupčo, Pospíšil, Pešta. Tréneri: Sminčák, Lipár.