Posledná novembrová sobota patrila v Slovenskej hokejbalovej extralige odohratiu posledného jesenného kola.

Popradskí piráti na posledný jesenný zápas cestovali do Košíc. Po dvoch vysokých prehrách v hlavnom meste (3:9 s LG, 1:6 s Ružinovom) potrebovali Piráti v metropole východu bodovať, aby ostali počas zimy na dostrel od lídra tabuľky.

To sa im v Košiciach aj podarilo a jesennú časť ukončili krásnym poltuctovým víťazstvom 6:0! Víťazstvom iba potvrdili, že Košice sú pre Pirátov obľúbeným súperom, ba podľa štatistiky bodovo aj súperom s ktorým získali doteraz najviac bodov. Víťazstvo 6:0 je veľavravné, pretože signalizuje, že mužstvo má v tejto sezóne nielen vysokú kvalitu, ale vie sa v dôležitom momente zomknúť a urobiť všetko pre potrebné víťazstvo.

Najbližší zápas čaká Pirátov až 2. marca 2024 vo Vrútkach a fanúšikovia popradského hokejbalu veria, že hráči si počas zimnej prestávky dostatočne odpočinú, aby na jar nabrali kurz urobiť túto sezónu nezabudnuteľnou.

Piráti sú po jeseni na nečakanom druhom mieste, iba dva body za LG Bratislava a s rovnakým počtom bodov ako tretia Skalica. Je to potvrdenie toho, že napriek tomu, že v doterajšej histórii s týmito dvomi mužstvami Piráti nezískali ešte ani bod, bodové zisky s ostatnými súpermi im stačia na atakovanie najvyšších priečok tabuľky. Veríme, že už príde čas aj na to, aby sme naplno zabodovali aj s týmito dvomi top mužstvami v hokejbalovej extralige.