Počas víkendu (17. – 18. september 2022) mali odohrať naši juniori dva zápasy naplánovaného dvojkola Slovenskej hokejbalovej extraligy v kategórii U20. Súper z Bratislavy sa ale na zápas v sobotu nedostavil, kvôli absencii autobusu, a tak odohrali naši hráči iba zápas v nedeľu proti Nitre.

Zápas proti rytierom bol vyrovnaný a obidve mužstvá ukázali divákom výborný hokejbal. Prvý gól padol až v úplnom závere druhej tretiny do domácej siete, ale Piráti v polovici záverečnej tretiny dokázali vyrovnať. O víťazstve hostí rozhodol gól v predĺžení, ktorí strelili po 71 sekundách. Piráti tak v súťaži prvýkrát prehrali, no stále sú v tabuľke na prvom mieste.

HK IMS-EAST Popradskí Piráti U20 – HBK Nitrianski rytieri U20 1:2 po predĺžení (0:0, 0:1, 1:0 – 0:1)

Góly: 37. Harabín (Marcinko) – 30. Žigmond, 47. Amrich

Vylúčení: 3:2, plus Tulajev (Nitra) na 10 min. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0.

Zostava Pirátov: Zajac, Ursíny, Mayer, Frančák, Karabinoš, Rokos, Kudla, Repáň, Sekerák, Knapík, L. Šaling, Silný, F. Šaling, Marcinko, Tencer, Harabín, Knap, Gríger. Tréner: Ján Cimerman.