Prvé družstvo Pirátov, ktoré vstúpilo súťažnej do novej sezóny boli juniori U20. Na domácej pôde privítali 3. septembra 2022 družstvo z Martina.

Vyrovnaný duel bol dramatický do poslednej sekundy. Do vedenia v zápase išli hostia v 12. minúte. Domáci ale vyrovnali v poslednej minúte prvej tretiny zásluhou Barillu. V druhej tretine gól nepadol aj keď šancí naň bolo dosť.

Druhý gól Barillu prišiel na začiatku tretej tretiny, ktorý bol zároveň aj víťazný, pretože hostia napriek veľkej snahe gól už nestrelili. Naopak v poslednej minúte zápasu, gólom do prázdnej brány, zaznamenal David Barilla čistý hetrik a pečatil víťazstvo Pirátov 3:1.

HK IMS-East Popradskí Piráti – HBK Medokýš Martin 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Góly Pirátov: 15. Barilla (L. Šaling), 34. Barilla, 45. Barilla (Gríger) – 12. Jankovič

Vylúčení: 3:5. Presilovky: 0:0.

Zostava Pirátov: Tencer, Ursíny, F. Šaling, Barilla, Karabinoš, Rokos, Kudla, Šefčík, M. Brejčák, Sekerák, P. Brejčák, Dvořák, L. Šaling, Silný, Marcinko, Zajac, Harabín, Knap, Gríger. Tréneri: Ján Cimerman, Marek Remža.