Dňa 24. júna 2023 sa v Žiline konala Konferencia Slovenskej hokejbalovej únie.

Hlavným bodom rokovania delegátov únie bola voľba nového prezidenta Slovenskej hokejbalovej únie. Po odstúpení Borisa Valábika, ktorý sa vzdal tejto funkcie v závere roka 2022, sa do nových volieb za prezidenta únie prihlásili traja kandidáti.

Miroslav Dragun, Roman Török a Marek Remža. V prvom kole ani jeden kandidát nezískal nadpolovičnú väčšinu, Török získal 19, Dragun 17 a Remža 5 hlasov. Do druhého kola postúpili dvaja kandidáti s najvyšším počtom hlasov a hlasovanie dopadlo v prospech Miroslava Draguna, ktorý rok zastával v únii funkciu generálneho sekretára, v pomere 21:20. 

Delegáti Konferencie zároveň zvolili do výkonného výboru Michala Runáka, ktorý kandidoval ako jediný.

Miroslav Dragun zároveň odstúpil z  postu generálneho sekretára a na najbližšom výkonnom výbore navrhne na tento post iného kandidáta. 

Z postu predsedkyne komisie rozvoja odstúpila Diana Kosová, ktorá sa zároveň vzdala aj postu viceprezidentky Medzinárodnej hokejbalovej federácie (ISBHF). Členov SHbÚ o tom informovala mailom.

Odstúpenie z výkonného výboru oznámil písomne aj Dominik Vároš. 

Výkonný výbor momentálne tvoria Miroslav Dragun, Marián Hambálek, Ondrej Buday, Ľubomír Liška, Jaroslav Mihal, Marek Kralovič a Michal Runák.