Popradskí Piráti sa 8. októbra 2022 prvýkrát v sezóne predstavili na súperovom ihrisku, pretože prvých päť zápasov odohrali na doma.

Za súperom nemuseli cestovať ďaleko, pretože zápas odohrali v blízkej Spišskej Belej. Zápas to bol náročný najmä na koncentráciu hráčov, pretože od nich sa čakalo s posledným mužstvom tabuľky víťazstvo, no práve takéto zápasy nie je jednoduché vyhrať, keď navyše sú spojené s derby zápasom.

Prvý gól Pirátov, ktorý strelil Jurský už v 3. minúte mohol Pirátov upokojiť, ale odpoveď domácich bola rýchla. Po nevinnej akcii a strele spoza modrej, loptička skončila v sieti Popradu, 1:1. Počas zápasu bolo naše mužstvo herne i kombinačne lepšie, ale gólovo sa nevedelo presadiť. Na začiatku druhej tretiny mali domáci výhodu minútu a pol presilovku o dvoch hráčov, ale aj keď v nej Piráti neinkasovali, krátko po nej inkasovali od najnebezpečnejšieho útočníka domácich Michala Knapíka, 2:1. Po inkasovanom góle prepli Piráti na vyšší rýchlostný stupeň, domáci obrancovia začali mať problémy z čoho pramenil vyrovnávajúci gól z hokejky Teplického tri minúty po druhom góle domácich, 2:2. Posledných päť minút druhej tretiny mali početnú výhodu opäť domáci, keď vyšší trest dostal Kuzmik. Túto výhodu, ale domáci nevyužili, a tak sa do kabín išlo za stavu 2:2.

Posledná tretina patrila Pirátom. Už z prvej akcie strelil náš najproduktívnejší hráč Matúš Lipták tretí gól a upokojil naše mužstvo. Následne prišla naša presilovka, ale zahrali sme ju katastrofálne, keď počas nej z protiútoku strelili domáci v oslabení vyrovnávajúci gól na 3:3. Naše mužstvo opäť zvýšilo tempo zápasu, ale päť minút pred koncom Kundľa fauloval a domáci mali výhodu presilovej hry. Našťastie pre naše mužstvo, počas nej sa príliš sústredili na strelenie gólu, pričom im ušiel Miškovič a strelil tri minúty pred koncom víťazný gól zápasu. V záverečnej hre bez brankára poistil Teplický naše víťazstvo gólom do prázdnej brány. Piráti tak zvíťazili v neľahkom zápase 5:3, pripísali si do tabuľky ďalšie tri body a sú stále na dostrel špičky tabuľky.

MŠK Spišská Belá – HK IMS-EAST Popradskí Piráti 3:5 (1:1, 1:1, 1:3)

Góly: 4. Bukovina, 19. M. Knapík, 36. M. Knapík – 3. Jurský (Bednár, Kromka), 22. Teplický (Lipták), 31. Lipták (Teplický), 42. Miškovič (Hudák), 45. Teplický (Lipták, Hudák)

Vylúčení: 5:3. plus Bednarčík na 10 min. – Kuzmik na 5+DKZ. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 1:1.

Zostava Pirátov: Hrabovský – Bednár, Kromka, Reľovský, Kundľa, Bekeš, Pisarčík, Teplický, Lipták, Jurský, Pitoňák, Hanečák, Duda, Miškovič, Hudák, Kupčo, Kuzmik. Tréneri: Sminčák, Lipár.