Popradskí piráti odohrali 27. novembra 2022 v Nitre ďalší zápas v Slovenskej hokejbalovej extralige.

Zápas začali výborne, keď po prvej tretine zaslúžene viedli 2:0, pretože boli herne lepším mužstvom. Po druhej tretine už bol stav 3:2 pre Pirátov, ale hra sa vyrovnala. Tretia tretina, najmä jej záver bol už veľmi nervózny, keď dve minúty pred koncom naši hráči strelili piaty gól, po ktorom viedli 5:4. Krátko na to ale rozhodcovia naše mužstvo poslali do oslabenia za veľa hráčov na ihrisku. Túto presilovku domáci hráči šťastne využili a šťastie sa k nim priklonilo i v nájazdoch a tak Piráti z horúcej nitrianskej pôdy si odviezli pod Tatry bod, aj keď boli blízko ku všetkým trom.

HBK Nitrianski rytieri – HK IMS-EAST Popradskí Piráti 6:5 po samostatných nájazdoch (0:2, 2:1, 3:2 – 0:0, 1:0)

Góly: 16. Gajdoš, 26. Štefanka, 32. Petrovič, 36. Gajdoš, 45. Zummer PH, sn Belák – 6. Pitoňák (Reľovský, Hrabovský), 11. Miškovič (Duda, Kupčo), 27. Reľovský (Pospíšil), 34. Bednár, 43. Vojčík (Teplický, Lipták)

Vylúčení: 2:3, plus P. Kromka a Pospíšil 10+DKZ. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0.

Zostava Pirátov: Hrabovský – Bednár, Reľovský, Kundľa, Pisarčík, P. Kromka, Lipták, Teplický, Vojčík, Duda, Pitoňák, Miškovič, Pospíšil, Pešta, Hudák, Kupčo. Tréneri: Sminčák, Lipár.