Pred štartom jarnej časti extraligy mužov sme sa pozreli na novinky v jednotlivých mužstvách.

Prípravu na jarnú časť sezóny narušilo v Poprade počasie. „Začali sme 4. januára v telocvični a v posilňovni. Trénovali sme v rámci možností, lebo je u nás veľká zima a sneh. Boli sme väčšinou vnútri a pracovali sme na dynamike a kondícii. Dvakrát do týždňa máme aj florbal,“ povedal vedúci mužstva Marek Remža.

Nepriaznivé poveternostné podmienky preto výrazne narušili plány realizačného tímu pri tvorbe tréningového plánu. „Samozrejme, že narušili. Ostatné kluby už boli vonku a my stále nie. Na našom ihrisku bol ľad a preto budeme mať oproti ostatným tímom stratu. Ale robíme všetko pre to, aby bola táto strata čo najmenšia a aby sme bolo čo najlepšie pripravení na ligu. Mrzí ma to, lebo počasie pod Tatrami je momentálne na tento šport katastrofálne,“ dodal Remža.

Dres Pirátov budú na jar obliekať nové posily Miroslav Olejník a René Svitana, v hre je príchod ďalšej: „Ešte pripravujeme príchod jedného hráča z Kertu Praha. Ak to vyjde, bude to hráč, ktorý hral aj za Kežmarok.“

Ciele tímu sú stanovené už od začiatku sezóny, v klube teraz vylaďujú detaily. „My sme aj na jeseň hrali pekný hokejbal, ale chýba nám psychická odolnosť najmä v rozhodujúcich fázach zápasu. Musíme na tom popracovať, lebo sme veľmi emočne nestabilní či už voči rozhodcom, ale aj na seba. A potom je celá snaha fuč. Pokiaľ hráme hokejbal, majú s nami súperi problémy. Ale pokiaľ sa venujeme iným veciam, máme problémy my,“ opísal Remža.

Už budúcu sobotu Poprad cestuje na ihrisko Leadersu Bratislava a tak ako domáci, berú tento zápas nesmierne dôležito aj piráti. „Berieme to ako kľúčový zápas, chlapcov na to pripravujeme už mesiac, je to šesťbodový zápas. Dovolím si tvrdiť, že ak zvíťazíme v Bratislave, tak sme jednou nohou v play off,“ uzavrel vedúci klubu spod Tatier.

Zdroj: hokejbalplanet.sk