Pred reštartom sezóny 2021/2022 zisťoval portál hokejbal.sk v jednotlivých kluboch aktuálnu situáciu. Každý zástupca dostal päť rovnakých otázok.

O novinkách v našom klube informoval vedúci mužstva Marek Remža.

Koľko percent kádra budete mat k dispozícii na druhú polovicu súťaže?
Zaočkovaných je u nás okolo 60 percent mužstva, našťastie sa liga posunula ešte o dva týždne. Takže máme veľa prekonaných a zapojíme aj juniorov.

Ako ste museli upraviť tréningový proces, keďže sa začne o niečo skôr ako sa plánovalo?
Nevedeli sme, koľko chalanov budeme mať k dispozícii a vedeli sme, že musíme zapojiť juniorov. Tak sme museli upraviť tréningy na dynamiku a silu. Chcem poďakovať trénerom Richardovi Klempovi a Romanovi Mihočkovi, ktorí sa snažili pripraviť chalanov na 100 percent. Muži trénovali v posilňovni a niektorí chodievali behať individuálne. Ťažko motivovať hráčov, keď vedia, že nemôžu hrať kvôli opatreniam.

Čo ste si povedali ako prvé po oznámení, že sa začne hrať? Čo vám robilo v danom momente najviac starosti?
Keď sme sa dozvedeli, že sa ide hrať, tak sme sa veľmi potešili. Ale keď sme sa dozvedeli za akých podmienok, tak sme boli sklamaní. Nepochopím, prečo zdravý hráč nemôže hrať, keď bude mať negatívny test. Tomu sa nedá pochopiť. Určite ligu chceme dohrať. Neprihlásili sme sa do ligy, aby sme sa z nej po pol roku odhlásili. Dostanú šancu mladí chalani, aj 15-16 roční, ktorým to pomôže do budúcna a aj do reprezentácie.

Máte nejaké obavy pred štartom jarnej časti?
Obavy nemáme žiadne. Čo sa týka mužstva, ideme hrať hokejbal, ktorý milujeme a chceme zabojovať o play off. Skôr máme obavy z ihriska. V Poprade je dlhá zima a momentálne je na našom ihrisku ľadová plocha.

Doplnili ste mužstvo o nejaké nové meno?
Mužstvo sme nedoplnili. Mali záujem prísť k nám nejakí zo Spišskej Belej, ale klub ich nepustil, čo nás mrzí, ale chápem aj mužstvo Belej, že v tejto ťažkej dobe nechcelo pustiť hráčov. Nastali však zmeny na trénerskom poste, keď mužstvo mužov už na jar nepovedie Ján Cimerman. Tím prevzal tréner U20 Martin Sminčák, ktorý bude mať na starosti dve mužstvá. Ďalej do klubu prišiel pán Pavol Humeník, ktorý bol pri vzniku kežmarského hokejbalu a mali sme na neho len a len pozitívne ohlasy. Takže sme veľmi radi, že sa pridal k nám a bude nám pomáhať.