Prvý prípravný zápas pred novou súťažnou sezónou 2022/2023 máme za sebou. Popradskí Piráti si 6. augusta 2022 zmerali sily s mužstvom Monkeys Liptovský Mikuláš.

Na zápas prišlo okolo sto divákov a videlo veľmi dobrý a vyrovnaný zápas. Bolo vidieť, že súper aj keď nehrá v extralige, jeho hráči sú veľmi dobre zohratí, pretože už roky hrávajú v stabilnej zostave a nebolo ľahké sa proti tak kvalitnému súperovi presadiť. Naše mužstvo naopak malo na súpiske viacero hráčov, ktorí hrali v drese Pirátov prvý raz, a tak niekedy herná súhra viazla. Postupne sa ale hráči spolu zohrali a keď to niekedy nešlo  dobrou kombináciou tak to išlo skúsenosťami či dobrou, rýchlou a priamou strelou.

Piráti mali v prvej tretine hernú prevahu, ale tú využilo iba na strelenie jedného gólu, ktorý strelil Kundľa. Hostia sa čoraz viac osmeľovali a postupne hru vyrovnali. Odmenou im bol nielen vyrovnávajúci gól, ale aj ďalšie dva, po ktorých viedli 3:1. Potom sa ale gólovo ukázal majster sveta Lipták, ktorý znížil na 2:3. Krátko po ňom strelil svoj prvý gól Pitoňák, a zrazu bol vyrovnaný stav 3:3. Keď sa už zdalo, že skóre definitívne otočíme v náš prospech hostia strelili z brejku štvrtý gól. Našťastie v závere nám vyšla hra bez brankára, keď sa presnou strelou presadil opäť Pitoňák a vyrovnal na 4:4. Tento stav svietil aj po 45 minútach a tak o víťazovi zápasu rozhodli samostatné nájazdy. Jediným úspešným strelcom bol domáci Pitoňák, ktorý tak hetrikom vystrieľal Pirátom víťazstvo v prvom prípravnom zápase pred súťažnou sezónou 2022/2023.

Zaujímavosťou duelu bol fakt, že všetky góly nášho mužstva strelili nové posily nášho klubu, ktoré prišli do mužstva iba v tomto lete.

Najbližší zápas odohrajú Popradskí Piráti 17. augusta o 18.00 na domácom ihrisku proti extraligovému Vranovu nad Topľou.

HK IMS-East Popradskí Piráti – Monkeys Liptovský Mikuláš 5:4 po samostatných nájazdoch (1:1, 0:2, 3:1 – 1:0)

Góly Pirátov: Pitoňák 3, Kundľa, Lipták