Slovenská hokejbalová reprezentácia sa stretne počas druhého októbrového víkendu na sústredení v Žiline. V športovej hale na žilinskom Bôriku nebudú chýbať ani viacerí Piráti!

Bude to prvá fáza prípravy pred MS, ktoré sa uskutočnia od 21. do 29. júna vo švajčiarskych mestách Visp a Raron. „Nominácia vznikla preto po dvoch kolách, lebo mal som nejakú predstavu už na začiatku septembra, kde som mal asi 50 hráčov, ktorých chcem vidieť. Tí sú pre mňa a pre môjho asistenta Ivana Káčera zaujímaví. Čakal som len na prvé dve kolá, aby som vedel, či hráči hrávajú. Veľa z nich som si obvolal. Videl som osem mužstiev naživo, jeden zápas som komentoval, takže mám prehľad. A tých, ktorých som nevidel, tak som volal do klubov a zisťoval som si informácie,“ povedal reprezentačný kormidelník Milan Rampáček.

ŠANCA PRE NOVÁČIKOV, NÁVRAT MARTINUSÍKA

Do Žiliny pôjde viacero nových tvárí, v nominácii sú však opäť aj skúsení harcovníci ako napríklad Teplický, Piják, či Martinusík. „Musíme už vybudovať nejaké jadro a chceme hráčom vštepovať nejaký systém na hru, ktorú chceme hrať. Okruh hráčov sa postupne bude zmenšovať a po novom roku už chceme mať v kádri asi 80 percent hráčov, ktorí pôjdu na MS. Nejaké jadro už v hlave mám. Určite nebudem čakať na nikoho, kto sa rozhodne v marci, alebo v apríli, že začne hrať. Chceme totiž vytvárať už aj partiu,“ vysvetlil Rampáček.

V TÍME NATERAZ 6 BRANKÁROV, 12 OBRANCOV A 18 ÚTOČNÍKOV, REPREZENTÁCIU ČAKAJÚ 4 TRÉNINGY

Rampáček verí, že všetci nominovaní hráči prídu na zraz a nikto neodmietne: „Chalani si musia uvedomiť, že reprezentácia je česť, preto čakám od každého, že potvrdí účasť do požadovaného termínu. Nebudeme na nikoho čakať. Musia si naplánovať veci tak, aby mohli prísť. Samozrejme chápeme, že niektoré rodinné udalosti sa nedajú zrušiť. My ako realizačný tím sa stretneme už v piatok. Aj kustódi aj manažér. Doladíme veci a nastavíme priority, všetko musí fungovať od začiatku na 100 percent. Chalani budú mať štyri tréningové jednotky, dve v sobotu a dve v nedeľu. To je zmena oproti minulosti, kedy bol v nedeľu len jeden tréning. Ale nevidel som v tom význam prespávať v dejisku len pre jeden tréning a zbytočne míňať peniaze. V nedeľu by sme v rámci toho druhého tréningu chceli odohrať modelovaný zápas.“   
 
Rampáček i jeho asistent Káčer pozorne sledovali zápasy prvých dvoch kôl, hlavný tréner videl viacero pozitív: „Čo ma potešilo, že 15 až 20 hráčov z toho úzkeho kádra reprezentantov, ktorý som si vyskladal, tak tí sú veľmi dobre pripravení. Aj herne aj fyzicky. A sú trochu odskočení od ostatných, čo ma teší. Ale niektorí, ktorých som videl, tak bolo poznať, že v lete tomu veľa nedali. Ale možno sú dôvody, ktoré budem rešpektovať a odkomunikujem si to s každým. Tých, ktorých som teraz nepovolal, tak to nie je preto, lebo by neboli vo forme, alebo nepatria do reprezentácie. Ale potrebujem vidieť aj iných hráčov a nie tých, ktorých poznám do detailov. Chcem vyskúšať nové tváre.“

POMÔCŤ BY MAL AJ INDIVIDUÁLNY PLÁN

Kormidelník národného tímu v uplynulých dňoch predstavil novinku, ktorá by mala hráčom pomôcť pri individuálnej príprave. Postupne vyjdú do éteru interaktívne videá, pomocou ktorých sa hráči môžu pripravovať. „Rozbehol som projekt, kde v krátkych videách predstavím veci, ako sa dá individuálne trénovať. Ja som to robil počas kariéry a veľmi mi to pomáhalo a posunulo ma to ďalej. Robili sme to aj v Skalici a je vidieť veľký progres. Nie sú to len čisto tréningy, je to trochu aj zábava. Je to zaujímavé a verím tomu, že to viacerých chytí. Môžu byť vďaka tomu lepší hokejbalisti a verím, že to bude mať odozvu. Písalo mi veľa hráčov ako som trénoval, takže som sa rozhodol takto pomôcť nielen im, ale aj ostatným, ktorí majú záujem,“ uzavrel Rampáček.

BRANKÁRI:
Kučera Peter, Dekány Ondrej (obaja HBK HOKEJMARKET Skalica), Bolibruch Matej (LG Zľavomat Bratislava), Buliš Peter (HBK PROTEF Považská Bystrica), Borovský Marek (HBC Košice), Balogáč Jakub (ŠK 98 Pruské)

OBRANCOVIA:
Zelenka Radovan, Salajka Michal, Sobol Milan (všetci HBK HOKEJMARKET Skalica), Gajdoš Marek, Gajdoš Ivan (obaja HBK Nitrianski Rytieri Nitra), Kromka Patrik, Kundľa Denis (obaja HK IMS-East Popradskí Piráti), Kaščák Sebastián (HBC Svítkov Stars Pardubice/ČR), Bušovský Michal, Tomečko Michal, Kendera Jaroslav (HBK PROTEF Považská Bystrica), Cifranič Matúš (HMHK Vranov nad Topľou)

ÚTOČNÍCI:
Martinusík Jaroslav, Lukačovič Martin, Válek Richard, Olejník Lukáš, Holaza Michal (všetci HBK HOKEJMARKET Skalica), Korbáš Matúš, Hryzák Ivan, Straka Andrej, Piják Lukáš (všetci HBK PROTEF Považská Bystrica), Polák Igor, Šalka Michal (obaja LG Bratislava), Kolenčík Martin, Petrovič Filip, Zummer Martin (všetci HBK Nitrianski Rytieri Nitra) Teplický Libor, Pospíšil Tomáš (obaja HK IMS-East Popradskí Piráti), Mitra Patrik (HBC Košice), Šatka Ján (ŠK 98 Pruské)

NÁHRADNÍCI:
Mališ Marián, Balga Róbert (obaja HBK PROTEF Považská Bystrica), Štefek Jakub (HBK HOKEJMARKET Skalica), Revaj Ján, Štefanka Tomáš (obaja HBK Nitrianski Rytieri), Takáč Jakub (LG Zľavomat Bratislava), Čirč Richard (HBC Košice), Tichý Juraj, Prna Dávid (obaja ŠK 98 Pruské)

REALIZAČNÝ TÍM:
Rampáček Milan – tréner, Káčer Ivan – asistent trénera, Mihal Jaroslav – manažér, Jankovič Ľuboš, Fedor Peter – technický manažéri družstva.