Popradskí piráti odohrali počas víkendu 4. – 5. marca 2023 v Slovenskej hokejbalovej extralige prvé zápasy jarnej časti.

V sobotu mal duel v Bratislave príchuť šesťbodového zápasu, pretože jeho víťaz by sa už veľmi priblížil k potvrdeniu umiestnenia v tabuľke, z ktorého je zabezpečené hrať zápasy play-off.

Preto bolo prekvapujúce, že Piráti skórovali už v druhej minúte zápasu, keď dokonale prekvapili súpera. Dobrá pohoda na lavičke Pirátov sa potvrdila i v ďalšom priebehu prvej tretiny, v ktorej strelili druhý gól. V ďalšom priebehu obrana Popradu hrala výborne a tak domáci sa vôbec nevedeli strelecky presadiť. Škoda, že hostia svoj náskok nezvýšili, pretože v takýchto dôležitých zápasoch rozhodujú detaily a aj keď to celý zápas vyzeralo na trojbodové víťazstvo hostí, v závere situáciu zdramatizovala presilovka domácich. V nej domáci znížili na 1:2 a tri minúty pred koncom zápasu dokonca stav vyrovnali. Zápas sa tak dostal do predĺženia a napokon až do samostatných nájazdoch, v ktorých boli šťastnejší Piráti, ktorí Teplickým rozhodli náročný duel na svoju stranu.

V nedeľu to už bol iný zápas. Vicemajster zo Skalice vstupoval prvým zápasom do jarnej časti a bolo vidieť, že Skaličania sú na zápas výborne pripravení. V piatej minúte strelili až tri góly a do konca prvej tretiny ďalšie tri a tak bolo prakticky po zápase. Pirátom slúži ku cti, že sa nevzdali a strelili v zápase aspoň čestný úspech, pretože o víťazovi bolo jasné. Na rozbehnutého súpera Piráti jednoducho nemali a boli radi, že neprehrali dvojciferným výsledkom.

Nevadí, z dvojkola si doviezli pod Tatry cenné dva body, ktoré môžu mať cenu zlata. Najbližší zápas odohrajú popradskí Piráti na domácom ihrisku 11. 3. 2023 o 14.00 hod. Ich súperom bude súper zo Spišskej Belej, takže v Poprade uvidíme podtatranské derby.

LED.sk Bratislava – HK IMS-EAST Popradskí Piráti 2:3 po samostatných nájazdoch (0:2, 0:0, 2:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 40. Behúl, 43. Soós – 2. Kuzmik (Pitoňák, Reľovský), 11. Pitoňák (Pisarčík), sn. Teplický

Vylúčení: 3:3. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0.

Zostava Pirátov: Zostava Pirátov: Hrabovský (Pristáš) – Bednár, Reľovský, Kundľa, Pisarčík, P. Kromka, Lipták, Teplický, Vojčík, Pitoňák, Miškovič, Pešta, Hudák, Kuzmik, Rokos, Bortolini. Tréneri: Sminčák, Lipár.

HBK Hokejmarket Skalica – HK IMS-EAST Popradskí Piráti 9:1 (6:0, 0:0, 3:1)

Góly: 5. Lukačovič, 5. Holaza, 5. Válek, 11. Štepanovský, 13. Holaza, 15. Zelenka, 33. Kaluža, 36. Miklík, 44. Kaluža – 42. Kundľa (Kuzmik)

Vylúčení: 3:2. Presilovky: 2:1. Oslabenia: 0:0.

Zostava Pirátov: Pristáš (Hrabovský) – Bednár, Reľovský, Kundľa, Pisarčík, P. Kromka, Lipták, Teplický, Vojčík, Pitoňák, Miškovič, Pešta, Hudák, Kuzmik, Rokos, Bortolini. Tréneri: Sminčák, Lipár.

Foto: Marek Kuzmik sa počas dvojkola bodov presadil v obidvoch zápasoch, v prvom strelil dôležitý prvý gól zápasu, v druhej prihrával na jediný gólový úspech Pirátov