V poslednú októbrovú sobotu (29. 10. 2022) odohrali Piráti ďalší zápas v Slovenskej hokejbalovej extralige. Za súperom cestovali do Vranova nad Topľou.

Zápas sa Pirátom vydaril. Boli herne lepší a už počas prvej tretiny si zabezpečili dvojgólový náskok. Ten v druhej tretine navýšili na trojgólový náskok a do záverečnej časti zápasu mohli ísť s dostatočným náskokom. Na začiatku tretej tretiny strelili ďalší gól a viedli už 5:1. Vinou svojej nedisciplinovanosti ale ponúkli domácemu mužstvu presilovku 5 na 3, počas ktorej inkasovali dva góly. V závere zápasu si už ale bezpečne kontrolovali vývoj zápasu a šiestym gólom do domácej siete iba prikrášlili svoje víťazstvo. To je potrebné, pretože majú oproti mužstvám v dolnej časti tabuľky dostatočný bodový vankúš.

HMHK bauska. Vranov nad Topľou – HK IMS-EAST Popradskí Piráti 3:6 (1:3, 0:1, 2:2)

Góly: 11. Štefan, 37. Kundrát, 37. Oščipovský – 1. Reľovský (Pospíšil), 12. Kuzmik (Miškovič, Kupčo), 15. Pitoňák (Reľovský, Kromka), 23. Kupčo (Bednár, Teplický), 31. Reľovský (Miškovič, Kromka), 43. Lipták (Teplický, Bednár)

Vylúčení: 4:7, plus Kundľa (Poprad) na 10 min. Presilovky: 2:1. Oslabenia: 0:0.

Zostava Pirátov: Hrabovský – Kromka, Bednár, Reľovský, Kundľa, Pisarčík, Iľkovič, Lipták, Teplický, Svitana, Pitoňák, Štrbka, Duda, Miškovič, Kupčo, Pospíšil, Rokos, Kuzmik. Tréneri: Sminčák, Lipár.