Záverečnými zápasmi play-off sa skončila 15. mája 2022 v Topoľčanoch extraligová sezóna 2021/2022 v kategórii U12.

Naše družstvo HK IMS-EAST Popradskí Piráti postúpilo do play-off z tretieho miesta v skupine Východ, a tak sa dostalo do štvrťfinále play-off. Tam sa stretlo proti druhému družstvu zo skupiny Západ, ktorým boli hokejbalisti z Martina.

Prvá tretina skončila bez gólov. Favorit z Turca strelil ale na začiatku druhej tretiny dva góly, na ktoré naši odpovedali strelením kontaktného gólu, ale päť minút pred koncom zápasu strelili hráči Martina ďalší gól a viedli 3:1. Naši hráči sa nevzdali a všetky sily vrhli do útoku. Na strelenie kontaktného gólu mali dve minúty pred koncom, ale Groman nariadené trestné strieľanie nepremenil. Stav 3:1 ale vydržal iba do poslednej minúty. V nej strelili naši hráči Lešundákom a Waradzimono dva góly a osem sekúnd pred koncom vyrovnali na 3:3! O víťazovi stretnutia tak rozhodli samostatné nájazdy. V nich zvíťazili naši hráči, keď rozhodujúci gól strelil Lešundák a posunul tým Pirátov do semifinále.

V semifinále sme sa stretli proti družstvu z Prešova. Náš najlepší strelec strelil v šiestej minúte prvý gól zápasu, ale Prešovčania o päť minút vyrovnali na 1:1. Súperi boli vyrovnaní, obrany mužstiev dominovali, a tak bolo jasné, že kto dá druhý gól ten asi vyhrá. To sa pošťastilo hráčom Prešova a aj keď sa naši hráči snažili vyrovnať, gól sa im už streliť nepodarilo a prehrali zápas 1:2.

V zápase o tretie miesto sa stretli naši mladí Piráti proti družstvu zo Svitu. Po dvoch ťažkých zápasoch naši hráči už nemali dostatok síl a aj keď začiatok zápasu bol vyrovnaný, postupne sa gólovo presadili hráči súpera. V závere prvej tretiny strelili tri góly, ktoré nalomili sebadôveru našich hráčov. Tí sa snažili v druhej tretine streliť aspoň nejaký gól, ale fyzické aj psychické sily ubúdali, potom inkasovali ďalšie dva góly a o víťazovi bolo rozhodnuté. Výsledok 0:5, ale určite neodzrkadľuje herný vývoj na ihrisku. Škoda, že napriek výborným výkonom sa naši hráči nedočkali vytúžených medailí a skončili celkovo na štvrtom mieste.